Skąd wiemy że mamy duszę? PiO nie na żywo nr 1
Jak niematerialna dusza wpływa (oddziałuje, komunikuje się) na materialne ciało?
Kiedy będzie kolejna rozmowa z cyklu "przechodzą do bractwa" - gdyż cykl ten jest w mojej opinii arcyciekawy i budujący, podnoszący na duchu oraz utwierdzający w wierze?
Skoro będąc w grzechu ciężkim nasze dobre uczynki i modlitwy nie są praktycznie nic "warte" to czy to samo tyczy się słuchania Mszy Świętej? (dodatkowe wyjaśnienia w komentarzach, ciężko wszystko tu zmieścić)
Co ksiądz sądzi o encyklice "Centesimus annus" Jana Pawła II jako takiej, jak i w kontekście wcześniejszych zahaczających o pokrewną tematykę "Quadragesimo anno" Piusa Xl i "Rerum novarum" Leona XIII?
Od jakiego wieku można pozwolić dziecku na picie alkoholu, skoro przyrzeczenie abstynencji, składane przy pierwszej komunii św. to nowy wynalazek i zakaz picia do 18 roku życia nie wynika z żadnego przykazania?
Czy mógłby ksiądz przybliżyć jak odprawiano Msze św. przed soborem Trydenckim? Czy różnice w odprawianiu były widoczne między parafiami czy np. widać je było dopiero na szczeblu diecezji itd.? Czy tradycyjny katolik z łatwością odnalazłby się na Mszy św. np. odprawianej przez św. Augustyna?
Ks. Konstantyn na jednej ze swych rekolekcji nt. modlitwy myślnej wspomniał, że jedną z najlepszych książek, która może być pomocna w tym, wkrótce (chodziło o styczeń) powinna się ukazać w Wydawnictwie TeDeum. Nie podał tytułu, czy ksiądz wie może o jaką książkę mogło chodzić?
Jak by ksiądz ocenił słowa św. o. Pio o tym, żeby modlić się na różańcu niemal cały czas? Tj. podczas pracy, zajęć domowych etc. Czy modlitwa ta nie wymaga dużego skupienia ze względu na to, że jest zarówno ustna jak i myślna? Czy nie ma ryzyka, że staje się ona niejako niegodna przez brak odpowiedniej koncentracji? Przede wszystkim czy rozsądnie jest dążyć do tego czy umiejętność taka jest specjalną łaską aby móc swobodnie modlić się na różańcu niemal w każdej sytuacji?
Czy gniew jest grzechem? W komplecie często używa się Psalmu 4, w którym pojawia się fragment „Gniewajcie się, ale nie grzeszcie , co mówicie w sercach, opłakujcie na swych łożach!" (Ps 4, 5). Jak go rozumieć?
Która wersja Ewangelii jest księdza "ulubioną"? Oczywiście każda z nich jest Ewangelią Jezusa, ale czy jest taka, którą ksiądz szczególnie lubi czytać?
Skoro ewangelista Marek spisywał swoją Dobrą Nowinę od Piotra to dlaczego zabrakło tam "drobnego szczegółu" czyli spotkania Piotra ze zmartwychwstałym Jezusem?
Co powiedzieć 3,5 letniemu synowi, który w swojej dziecięcej szczerości chciał żebyśmy się pomodlili i "poprosili Matkę Bożą, żeby do nas przyszła" (chce jej pokazać swoje ulubione zabawki i chce się z Nią pobawić), jeżeli Matka Boża jednak - jest taka szansa - nie przyjdzie i syn zacznie pytać, dlaczego?
Dlaczego podczas Konsekracji ministrant unosi ornat kapłanowi? Co to symbolizuje?
Co ksiądz sądzi o kanale Marek Miśko?